Salīdzināt
Pasūtīt
Katalogs

Signalizācijas Devēji

PTX-50 ~ Radio PIR detektors 15m 90° 433.92MHz 100m

PTX-50 ~ Radio PIR detektors 15m 90° 433.92MHz 100m

Kods: 000320
Pieejams:
Cena: 28.80EUR

Sūtīt uz e-pastu

Ievadiet e-pastu:

Detektoru veids

Radio PIR(Bezvadu pasīvais infrasarkanais detektors)

Noteikšanas diapazons

15m

Skata leņķis

90°

PET Imunitāte

-

Kronšteins

Nav iekļauts komplektā

Darbības frekvence

433.92 MHz

Model PTX-50
Battery                              3V CR123A battery (up to 5 years operating life)
Consumption Standby 0.015 mA
Detection Range 15 m
Angle 90°
IR Pulse Count Detection Speed Selectable (1-2-3-5)
Walk Test LED Yes
Radio Interference Resistance 10 V/m in up to 1GHz range
Wireless Range (Open Space) 50 m
Dimensions 95(L) x 62(W) x 50(D) mm
Operating Temperature From 0°C to +40° C
Working Frequency 433.92 MHz

BEZVADU PASĪVAIS INFRASARKANAIS KUSTĪBAS DETEKTORS PTX 50

Detektors ir domāts izmantošanai bezvadu signalizācijas sistēmās, piekļuves kontroles un citās drošības sistēmās. Tas ietver infrasarkano impulsu uzskaites detektoru, attīstītu enerģijas patēriņa taupīšanas sistēmu (līdz trīs gadiem ar vienu 9V alkalīna bateriju) un lēkuma koda signāla pārraidi, izmantojot KEELOQ šifrēšanas tehnoloģiju īpaši drošai darbībai. Liela leņķa 90° „siena pret sienu” augstas kvalitātes lecas ar uztveršanas diapazonu līdz 15 metriem (attēls 1) ir standarts ar fakultatīvām vertikālām un šaurām lecām. Detektorā ir iebūvēts integrālais raidītājs, kas darbojas ar visiem Elmes 433,92 MHz uztvērējiem, tomēr ieteicams izmantot Elmes daudz kanālu uztvērējus CH4H, CH8H un CH20H. Šie uztvērēji uztver, papildus standarta signalizācijas zonu signāliem, arī detektora baterijas izlādēšanas un elektroenerģijas traucējumu signālus. PTX50 plastika kārbas malu profils un divi leņķi aizmugurē atvieglo uzstādīšanu un uztveršanas diapazona maiņu.

Sākotnēja uzstādīšana un ieprogrammēšana uz uztvērēju:

a. ievietojiet 9V alkalīna vai litija bateriju un uzgaidiet 4 minūtes kamēr detektors stabilizēs savu darbību,

b. ar DIP slēdža segmentiem 4 un 5 (CHANNEL) izvēlieties signalizācijas kanālu (attēls 2),

c. ar DIP slēdža segmentu 1 ieslēdziet kustības testu – visi uztvertie signāli aktivizēs viena signāla pārraidi ar 5 sekunžu intervālu,

d. pārliecinieties, ka detektora LED indikators ir uzstādīts uz ON (tiltslēgs LED OFF ir atvienots),

e. pievienojiet uztvērēju barošanas avotam un novietojiet to ne mazāk kā 1 metra attālumā no detektora,

f. nospiediet uztvērēja PRG slēdzi, lai ieietu programmēšanas režīmā,

g. aktivizējiet divu signālu nosūtīšanu no detektora (pakustinot roku virs lecām).

h. sekojošā LED mirgošana apliecina, ka detektors tika pienācīgi saglabāts atmiņā un uztvērējs ir gatavs darbībai. Pretējā gadījumā atkārtojiet punktu 2g.

Pēc uztvērēja ieprogrammēšanas detektora signāla pārraidīšana uzstādīs „on-off” raidītāja izejas releju kanālā, uz kuru ir ieprogrammēts detektors. Papildus, detektora kārbas atvēršana aktivizēs elektroenerģijas traucējumu signālu pēdējā uztvērēja izejas releja kanālā (ja netika uzstādīts savādāk).

Uzstādīšana un testēšanas norādījumi

Nedrīkst uzstādīt detektoru jebkuras atstarojošas virsmas priekšā, t.i. spoguļa un logu, jo tie var atstarot nevēlamo saules gaismu un izraisīt viltus trauksmes. Turiet to tālāk no stiprām gaisa plūsmām, ventilācijas caurumiem un gaisa kanāliem. Mitrums un eļļa arī ietekmē detektora darbības spējas. Nedrīkst uzstādīt detektoru tuvu sildītājiem, atklātam ugunim vai uz raidītāja maksimālā darbības diapazona robežas. Ir jāpievērš uzmanība arī tam, lai bezvada PIR detektors netiktu uzstādīts tuvu starojošiem vadiem un metāla virsmām, kas var izraisīt radio sakaru traucējumus. Divu vai vairāk bezvadu detektoru uzstādīšana tuvu viens otram vienā istabā var izraisīt radio sakaru traucējumus un, tādejādi nelabvēlīgi ietekmēs detektoru darbības efektivitāti. Ir jāizvairās no signāla pārraides uzstādīšanas no diviem vai vairāk detektoriem vienlaicīgi. Detektors ir jāuzstāda 2 vai 3 metrus virs grīdas līmeņa. Katra uzstādīšanas vieta ir jānotestē un jāuzstāda detektora impulsu skaits atkarībā no vēlamā signalizācijas reaģēšanas laika. Uzstādot impulsu slēdzi (attēls 2, tabula SLĒDŽI) uz 1, signāla pārraide būs salīdzinoši ātra, tādejādi paaugstinot viltus trauksmju iespējamību. Ir ieteicama impulsu uzstādīšana uz 2 vai 3 lēnākai reakcijai. Atkarībā no izvietojuma un uztveršanas pārklājuma, var būt nepieciešama detektora vertikāla pielāgošana, kuru ir iespējams veikt divējādi. Pirmkārt, var pārvietot detektora paneli uz vēlamo maksimālo vai minimālo attālumu, izmantojot paneļa marķējumu otrajā pusē (+/- 6 pakāpju regulēšana). Otrkārt, var uzstādīt detektoru uz tā aizmugurējās daļas apakšējo malu, kad samazinās maksimālo uztveršanas diapazonu uz 9 grādiem. Lai nodrošinātu detektora normālu darbību, ir nepieciešams piestiprināt detektora kārbu pie sienas, izmantojot komplektā esošās skrūves, atslēdzot testēšanu (DIP slēdzis TEST), stingri piestiprinot paneli un aizvērot kārbu ar drošības skrūvi. Ir ieteicams regulāri testēt bezvadu signalizācijas uzstādīšanu, piemēram, reizi mēnesī.

Svarīga papildus informācija

Detektora izmantošana ar četru kanālu uztvērēju ar fiksēto kodu RP501 prasa tiltslēga J1 ievietošanu ligzdās 1 un 2 (ligzdas 2 un 3 ir domātas lēkuma koda izmantošanai). Parastā darbības režīmā detektora loģika pastāvīgi kontrolē IR uztveršanu un iedarbina signalizāciju uzreiz pēc tam, kad kustība tika pamanīta aizsargājamā teritorijā. Pēc trīs signālu pārraidīšanas ar dažādiem intervāliem loģika pārslēdzas uz baterijas saudzēšanas režīmu uz divām minūtēm un šajā laikā detektors nepārraidīs trauksmes signālu pat, ja tiks konstatēta kustība. Šis intervāls tiks pagarināts vēl uz divām minūtēm, ja kustība tiek konstatēta saudzēšanas režīmā. Detektors ir gatavs nākamai trauksmes pārraidei pēc divām minūtēm, ja aizsargātajā teritorijā netiek konstatēta kustība. Detektora kārbas atvēršana jebkurā gadījumā izraisīs elektrības traucējuma signāla pārraidi katras divas minūtes kamēr kārba ir atvērta. Detektora loģika arī pastāvīgi kontrolē iekšējo baterijas jaudu. Tās nokrišana līdz aptuveni 7V izraisīs brīdinājumu, kas tiks parādīts uz mirgojošā uztvērēja LED. Lietotājam ir jāpārbauda baterijas un jānomaina tās reizi trīs gados pat ja neparādās informācija par baterijas izlādēšanos. Detektora lecu nomaiņas laikā, pievērsiet uzmanību trīsstūra rievai vidējā daļā, kurai ir jābūt augšā pieskaņotai trīsstūra centrēšanas zīmei lecu logā kārbas iekšpusē un ievērojiet arī ka plastika uzmavas nostiprināšanas skavām ir dažāds garums.

Detektora PTX50 specifikācija:

- 9V alkalīna baterija ar ekstra zemu elektroenerģijas patēriņu (ca 0,014mA gaidīšanas strāva),

- dubults infrasarkanais sensora elements ar programmējamo impulsu uzskaiti (1-2-3-5),

- lietotāja izvēlētais trauksmes pārraides kanāls no 1 līdz 4,

- augstas kvalitātes daudz staru Frensel lecas ar 90° noteikšanas leņķi un aizsargājošo uzmavu,

- iekšējā un ārēja uztveršanas diapazona noregulēšana,

- pastāvīga baterijas jaudas kontrole un detektora elektrības traucējumu slēdzis,

- CE < 5mW/433,92 MHz raidītājs ar integrēto antenu un 20-50 metru darbības diapazonu,

- RF traucējumu aizsardzība pārsniedz 20V/m diapazonā no 0.1 līdz 1 GHz,

- izmantošana telpās ar temperatūru no 0 līdz +40 grādiem.

Ražotāja ierobežota garantija

Uz Elmes Electronic ražojumiem attiecas divu gadu ierobežota garantija (no pirkuma dienas). Garantija attiecas tikai uz nederīgo oriģinālo detaļu nomaiņu vai ražotāja nekvalitatīvas salikšanas defektu labošanu. Bojājums, nepareiza lietošana vai nepiemērota apiešanās, kā arī jebkuras izmaiņas produkta detaļās vai programmatūrā, ko veica lietotājs vai jebkura cita neautorizēta persona ir pretrunā ar garantijas nosacījumiem un šādā gadījumā visus remonta izdevumus sedz lietotājs. Visos gadījumos klients apmaksā piegādes izdevumus uz un no ražotāja apkalpošanas vietas. Elmes Electronic nav atbildīgs par jebkuru fizisko vai materiālo zaudējumu, kas ir cēlies no produkta nekorektas darbības, kā arī tiešas, netiešas vai daļējas atteikšanās darboties.